rozhovory

PUNK FLOID: "Nové CD bude pankrok jak řemen"

autor: Kvak
Punk Floid

Tak si tak zevluju v nedělní poledne a koukám, že mám na icq online Bobbyho Floutka z moravské punkrockové bandy Punk Floid. Už delší dobu jsem přemýšlel, že udělám rozhovor právě s klukama z Punk Floid, kteří svojí muzikou směřují čím dál víc do melodiky. Napsal jsem Floutkovi a on souhlasil, rozhovor jsme spojili s posezením u pivka, takže se otevřeli lahváče a vznikl tento česko-moravský rozhovor…

 

Punk FloidZdravím Moravu a Punk Floidy. Pro začátek by mě zajímalo za jak dlouho si otevřeš to pivko- ať se nám ten rozhovor dělá líp:)

 

Ahoj Kvaku- zdravím, nooo ze zkušenosti to chce tak aspoň 15-20min, tak ten rozhovor musíme natáhnout:)

 

Takže pro začátek, můžeš mi říct něco ke vzniku vaší partičky? Jak to vypuklo všechno?

 

Jasný- tak náš soubor se dával dokupy už na základce, to nám mohlo být tak kolem 13-ti let, ale to byly jen plány, že chceme mít kapelu- nikdo nevěděl na co bude hrát- několik lidí chtělo hrát na bicí a několik zas na kytáru, basovat ani zpívat nikdo nechtěl. Pak se to nějak pomalu formovalo podle toho, kdo si kde co koupil nebo ukrad, takže první fáze kdo na co bude hrát byla tak do roka vyřešená...

 

Takže jste si řekli, chceme kapelu, rozebereme nástroje a jdeme na to?

 

Jojo- ale nejdřív jsme vůbec netušili, že skončíme u punk rocku- v té době jsme poslouchali různý druhy metálu- např Running Wild, Helloween, Judas Priest a podobný kleštěnce:)

 

Takže ovlivněni metalem, jak jste se teda dostali k punkrocku?

 

No vlastně všechno co mělo nějaký kytary nás zajímalo- takže z českejch tam byl třeba i Arakain atd.- ale těsně po revoluci začali vycházet Tři Sestry, Orlík, Rebelie Punk and Oi! atd.- to byl asi první kontakt s punkem. Ty kompilace- byly tam ale spíš kapely jako SPS, Šanov, Telex atd.- ty jsem jenom znal z těch kompilací a dál už je nějak nevyhledával- jediný co mě a spolužáky víc oslovilo byly Tři sestry- byli jsme na pár koncertech a jejich alba jsme si kupovali a pouštěli na bečkách a různých oslavách- nevím ale jestli Sestry řadit do punk rocku...

 

Tak jasně, Sestry ovlivnily snad každýho, co jinak jedete za kapely kromě český muziky?

 

Slyšel jsi to "tsssss"? To byl kouzelný zvuk z Hanušovic (jako že sem otevřel lahvoně)- tak teda na zdraví.

 

Přijelo mi to až sem, na zdravíčko:)

 

Já už teď budu mluvit u té hudby jen za sebe- nevim jak to měli ostatní, první kontakty s americkou scénou byli Bad Religion ("Recipe For Hate"), Offspring (album "Smash") a Green Day- konkrétně u Green Day to byl klip Basket Case, tydle kapely jsem pak sledoval dál + nějaký další co jsem postupně objevoval.

 

Klasika 90.let. Paráda…

 

Jojo- hlavně ty Offspring a Green Day byli hodně v médiích, takže je znal každej.

 

Co vaše texty, kdo je dává do kupy? Vaše texty mi přijdou dost nasraný nebo hravý, chcete vyřvat světu co vás sere nebo chcete spíš hrát pro zábavu a texty moc neřešit?

 

Texty píšu já- je to vždycky o tom, jaká je zrovna nálada a jak to sedí do melodie (první vždycky vzniká hudba se zpěvovou linkou) a já se zatím cítím přirozeně buď když píšu s velkým nadhledem veselejší věci, anebo když je song "agresivnější" a napadne mě nějaký "nasraný" téma. Třeba vážný témata nebo lávstory mi prostě nějak nejdou z pera:)

 

Ve vaší kapele se odehrály nějaké ty změny v sestavě, původně jsi hrál na bicí, proč jste se rozhodli pro tak radikální krok, že jsi začal jen zpívat?

 

No jednak za těma bicíma když jsem zpíval, tak jsem byl po 20ti minutách vyřízenej a naše koncerty trvaly tak půl hodiny- bylo to fyzicky náročný jak svině, další důvod byl, že od bicích byl hlavní zpěv a spousta zvukařů prostě jsou zvyklí, že zpěv od kytary nastaví jako hlavní a od bicích nějak odfláknou- i když jsme jim to pokaždý říkali, stávalo se že ten zpěv od bicích byl slabej a nesrozumitelnej. Pak to znělo na piču. Ale hlavní důvod byl oživení. Když jsem vepředu a můžu proběhnout a trochu burcovat lidi, je to hned zajímavější:)

 

Punk FloidJe to mnohem našláplejší! Na Mighty Sounds jste hráli výborně. Co koncerty, hraješ radši pro punkáče nebo pro normální lidi?

 

No zrovna Majty se nám moc nepovedl- nasekali jsme tam mrdu chyb a přehmatů a několikrát jsme se rozkopali uplně- ale víš jak, na Mighty jsme byli od čtvrtka a asi 14 dní před tím nebyl čas zkoušet. No já mám rád když je ten koncert/fest dobře organizovanej, dobrej zvuk, propagace atd... U těch "echt pankovejch" akcí se stává častějc, že ta organizace stojí třeba za hovno a to pak ani nemůžeme pořádně zahrát, když není technika co potřebujem- tak takový akce rádi nemáme. Většinou různý majálesy, festy a koncerty v dobrejch klubech máme radči než nějakej underground v hospodě, kde chcou zpívat přes komba:) Moc rádi hrajeme společně třeba s Volantem- jednak jsme kámoši a jednak ti lidi co chodí na spojení těchto dvou kapel máme rádi- objevuje se tam i spousta umytých mladých holek:)

 

Pověz mi něco k nahrávání vaší poslední desky "Tvůj Boj", jste spokojeni s výsledkem? Četl jsem celkem dost recenzí a deska byla přijata hooodně dobře.

 

Nahrávání bylo super, byli jsme ve studiu EX AVIK v Plzni (už podruhé- "Pop Is Dead" jsme tam točili taky). Toto studio nám doporučili kluci z Houby. Mimochodem Houbáci jsou další spřízněnou kapelou, se kterou rádi hrajeme. Zvukař Rohlík je borec jak sviňa a dokáže udělat výbornou atmosféru a zároveň vytáhnout z každýho maximum. Takže pak deska vzniká v pohodě a při týdenním mejdanu:) Jsme spokojení se zvukem i s nápadama. Myslím, že na "Tvůj Boj" je hodně písniček co Punk Floid bude hrát až do smrti:)

 

Takže deska na kterou jste po právu pyšní. Došel mi lahváč:(

 

Mě taky došel, to je pech! Jojo- tak jako každá kapela má nejvíc ráda poslední desku, ale i podle ohlasů mají fanoušci nejvíc rádi poslední CD. Navíc jsme rádi, že s náma spolupracoval i grafik Ondra, páč celkově teď i ten vzhled vypadá daleko líp- logo, obal CD, hadry... A vlastně po vydání "Tvůj Boj" jsme změnili tu sestavu a já šel jen zpívat- oživilo se to i na koncertech a já si koncerty i víc užívám.

 

Jakou songu od Punk Floid máš nejraději? A která nejlépe prezentuje vaší skvadru?

 

Tak já mám rád víc songů- teď asi budou převažovat z posledního CD. Hodně se mi líbí třeba Nevěřím. Ale čéče která písnička nejlíp prezentuje tu naši sebranku… Určitě to nebude Váš Svět nebo Tvůj Boj- my jako lidi jsme spíš veselejší kopy, rádi jdem na pivko, grilovačky, párty a máme hodně rádi koncerty a festivaly. Já třeba politiku skoro neřeším- když mě něco sere, tak o tom třeba napíšu text a pak už na to seru- svůj čas chcu věnovat spíš zábavnějším věcem, než někde schůzovat nebo demonstrovat. Třeba teď se nejvíc těším na dovolenou u moře s mojí milou:)

 

Co lidi na Moravě, chodí na koncerty? Co si myslíš o české punkrockové scéně?

 

Ale jo chodí, ale je to složitější- záleží hodně na pořadatelích. Musí mít cit proto, který kapely natáhnou lidi a zároveň nejsou moc drahý aby mohlo být přijatelný vstupný a akce vyšla. Anebo když už se pustí do akce s větším rozpočtem, tak mít sponzory, granty a podobně. U letních akcích to je asi všude stejný- každej čeká na počasí, který může lidi buď přitáhnout nebo hodně odradit. Ale celkově si myslím, že lidi ma Moravě mají punkrock rádi a na akce chodí, jen si asi začínají vybírat kam zajdou, páč ne každej má prachy, aby celý léto jezdil po akcích, bohužel. Scéna je tu podle mě dobrá- mě konkrétně by se ještě líbilo, kdyby kapely co směřujou krapet do pop punku jako Plus Mínus, Selfish, Zpraku! (budiž jim země lehká) byly víc přijímány punkovým publikem- mě to přijde rozdělený a to je škoda. Mám rád akce kde je to pestřejší- prostě punk rock od cukrkandlu až po chlív.

 

Co nová deska, děláte nové věci?

 

Jojo- děláme, máme 5 hotovek a 2 minutky:) Zbytek teprve pečeme na zkušebně... kurva já su nějakej "vtipnej":) Ale 5 je hotovejch, další dvě v podstatě taky a pak jsou ještě další nápady co by se mohly v blízké době dodělat. Novou desku připravujeme, ale myslím, že nemůžeme být zbrklí- další CD by mělo být zase trochu jiný a pokud možno lepší než poslední. Nový musí být důstojný "nástupec":)

 

Bude nějakej odklon od punkrocku? A co label? Vydáte si to sami nebo ne?

 

Nene- bude to pankrok jak řemen:) Ale nový songy jsou zase trošku jiný- asi ne nic drastickýho. No my ještě nemáme ani půlku materiálu, tak se soustředíme spíš na skládání, ale zájem by měl počítám Cecek i PHR, na vlastní náklad nebudou prachy. Ale co víš, třeba nás objeví nějakej skaut z major lejblu a učiní z nás popové ikony s oholeným hrudníkem:)

 

Copak u vás na Moravě vůbec čepujou za pivečko? U nás je to samej Gambáček.

 

Jo- no tady je "géčko" taky hodně, ale jináč přímo u nás v Zábru a okolí jsou všichni zvyklí na Šeráka -pivovar Holba z nedalekých Hanušovic. Ještě je kousek pivovar Litovel ale ten moc u nás nejede. Ale nedávno jsem si dával Budvar.

 

Budvar je hnus:( Pověz mi nějakej veselej příběh z koncertu:)

 

Řeknu ti neveselej, kterak alkohol zastínil můj mozek a já pomrdal celej koncert- poprvé a doufám naposledy. Tak to jsme takhle jeli do obce Hrušová- tam se dělaj koncerty všech žánrů v létě venku v takovým areálku něco jako statek. Nám se tam loni koncik velmi povedl tak jsme tam jeli s obrovskou chutí- tuto chuť podpořila moje drahá přítelkyně a výborná fotografka Ludraaa, skrytá reklama- (žehlím včerejšek). Ludraaa donesla víno, který jsme vyžrali během cesty na koncík, pak jsem se přivítal s pořadatelem a potkal známého a už to jelo- tu panák tam panák... najednou jsme měli začít hrát a já byl (údajně) na sračky- na bubeníka jsem kýval jako že začínáme a rozjeli se mi oči každý jinam (údajně) a pak jsem začal zpívat falešně, netrefoval se vůbec do rytmu a mezi songy vedl oplzlé řeči, kterým z půlky nebylo vůbec rozumět, páč jsem bzučel jako holící strojek zn.Braun (údajně)- já sem si koncert užíval s přesvědčením, že to je super jízda až mě najednou zavolala ta moje a pravila: "Ty vole chovej se jako člověk, ty se chováš jak úplná piča", tak sem zbystřil a ejhle- uvědomil jsem si že umělec je podnapit. Pak jsem se styděl intenzivně několik dní a vrátili jsme se zpět do zažitých kolejí že před koncertem se nepije.

 

Tak na závěr můžeš cokoliv vzkázat fanouškům a čtenářům webu…

 

Tak zdravím všechny fanoušky punkrocku a čtenáře Kvakpunkrocku- choďte na koncerty, podporujte vaše oblíbené kapely a mějte se rádi.

 

Díky za rozhovor a ať se daří…

 

Officiální stránky kapely: www.punkfloid.com

 

Profil kapely: www.bandzone.cz/punkfloid

DISKUZE K ČLÁNKU:

Gaspacho
27. 08. 2009, 22:04
Gambáč je sračka :)
Kvak
27. 08. 2009, 22:48
Gambáč je nejlepší!!!!!
Dacan
28. 08. 2009, 00:49
...já se taky přidám..."gámbáč je takový klasický"
Řekl jsem to pěkně?
Kyblik
28. 08. 2009, 00:56
docela na blití tohle
benj
28. 08. 2009, 01:34
Gambáč je tuctovej a obyčejnej a je všude zlatej Bernard a Kozel
Balki
28. 08. 2009, 06:55
Saris Postrizinske
Tom
28. 08. 2009, 07:14
v cajku rozhovor. pasaz o umytejch holkach nejlepsi
TonikKK
28. 08. 2009, 08:21
přičtení tohoto rozhovoru mě asi nejvíc zaujala konečná storka o podnapitém umělci něco podobného se mi stalo v ústí, taky jsem si myslel jakej je to nářez a ráno, když jsem si na všechno vzpoměl...vostuda....jo ten alkohol
EvilvsGod
28. 08. 2009, 10:51
Radegast vy píčové
Margera
28. 08. 2009, 12:22
Gambáč je největší mrdka poslední dobou! Budvar vole!
honza
28. 08. 2009, 18:27
Skvělé, mistr Flou má vynikající vyprávěcí schopnosti
caps z troubek
28. 08. 2009, 19:51
paradni rozhovor. zasmal jsem se i se neco dozvedel. tak si to predstavuju
jo a piju nejradsi kozla :P
honza
29. 08. 2009, 10:23
Kam zmizel Dája?
Laca
31. 08. 2009, 03:23
Frisco?:-D
Jencek
31. 08. 2009, 16:20
Pokud řešíte nej pivečko, přijeďte si knám dát Šeráka - ryzí pivo z hor - to poklad Moravský.. Jinak Robiku sraz pod Kaštanem jaa ..
ludraaa - md
31. 08. 2009, 23:52
jeste bys mohl prihodit tu story co tu zehlis reklamama:))))
Řepa
02. 09. 2009, 22:36
V únoru jsem byl na Sestrách a Fanánek si ani nepamatoval vlastní texty a bylo to celkem v poho.
Hanes
03. 09. 2009, 15:57
Přidávám se k Jenckovi.Pijte si klidně ty svoje český patoky,ale kdo ochutná Šerák.... Už nikdy nepije nic jinýho
FAT PREZIDENT
FAT PREZIDENT: Bruto Slavo VBK
Moonlee Records/Květen 2012
TONY SLY AND JOEY CAPE: Acoustic Volume 2
Fat Wreck /19.06.2012
Rise/12.06.2012
Kvakpunkrock za poslední měsíce hodně upadl. A proto otázka: Má cenu pokračovat ve webu v této volnější formě nebo by bylo lepší to zabalit?
Pokračovat (874/59%)
Lepší to zabalit v pravý čas (612/41%)
celkem hlasů: 1486 odhlasované »
doporučujeme
© KvakPunkRock.cz 2005 - 2014 | made by maart-design.com | hosted at web2day.org | RSS